Most: Z objektu Zahražan vzniknou byty

Vložil
ČTK
08.02.2008 17:55
Most

Most - Severočeskému Mostu se přihlásil zájemce o zchátralý objekt bývalého kina a restaurace Zahražany. Areál včetně pozemků odkoupí ostravská firma Standard Gama. Jejím záměrem je vybudovat zde bytový dům se 150 až 225 nadstandardními byty, investice by měla dosáhnout 230 milionů korun, řekla dnes novinářům náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

    Firma získá areál Zahražan za 5,3 milionu korun, původně chtělo město osm milionů. "Areál je ve velmi špatném stavu, navíc se ho nemůžeme dlouhou dobu zbavit. V loňském roce jsme sice zájemce měli, nakonec ale od podnikatelského záměru upustil. Sleva je tedy na místě," uvedla Jeníčková.
    Kromě výstavby bytů podle ní počítá firma i s prostory pro služby včetně prodejny potravin, s dětským hřištěm a parkovacími místy. "Kolaudace je plánována na říjen 2010," doplnila.
    O Zahražany projevila v polovině loňského roku zájem vietnamská firma s německou a českou účastí Bach Tran Badam, která vyrábí a dováží z Asie instantní polévky a nudle. Její záměr na vybudování školicího střediska ale vyvolal nevoli obyvatel Zahražan, společnost proto na záměr rezignovala.
    Město zvažovalo i rekonstrukci Zahražan. Byla by ale příliš nákladná, jen likvidace by vyšla na devět milionů korun. O areál Zahražan v minulosti projevila zájem soukromá Vysoká škola finanční a správní, která v Mostě zahájila výuku v roce 2001. Nakonec ale zvolila jako mostecké sídlo objekt bývalé základní školy.
0 komentářů
přidat komentář