MKČR rozhodne, zda bude poliklinika v Praze 6 památkou

Vložil
ČTK
21.04.2017 08:35
Praha

Richard Ferdinand Podzemný


Praha - Ministerstvo kultury by do měsíce mělo rozhodnout, jestli bude poliklinika Pod Marjánkou v Praze 6 prohlášena památkou. Ovlivní to její opravy, na které dostala městská část dotaci 60 milionů korun od hlavního města. Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 6 to řekla radní pro zdravotnictví a sociální věci Milena Hanušová (TOP 09). Městská část zvažuje také možnost vybudovat u polikliniky přístavbu, kde umístní léčebnu dlouhodobě nemocných (LDN).


Jestli bude radnice opravovat objekt jako památku nebo běžnou budovu, ovlivní i provedení oprav. "Teprve až ministerstvo rozhodne, můžeme zadat dopracování projektové dokumentace," vysvětlila Hanušová. A následná studie ukáže, jak bude možné polikliniku opravit za provozu. Dotaci může radnice čerpat do konce roku 2018.

Městská část získala od státu objekt Pod Marjánkou v roce 2008. Podmínkou bezplatného převodu byl provoz zdravotnického zařízení do roku 2033. Soukromá společnost Poliklinika Pod Marjánkou zařízení spravovala od roku 2010, loni ji převzala městská část a firmě vyplatila téměř 40 milionů korun.

Případná dostavba pro umístění LDN by měla stát kolem 100 milionů korun. Nový objekt se 102 lůžky by měl být napojen na stávající stavbu z východní strany. Z nájmu prostor by městská část mohla mít příjem 2,5 milionu korun ročně. Původně se pro LDN nepočítalo s dostavbou, ale s využitím části objektu. Lidé ale byli proti, přístavba pro LDN se zase nelíbí některým lékařům, kteří mají v objektu ordinace.
0 komentářů
přidat komentář

Související články