Mezi Dornychem a Plotní roste v Brně dvanáctipatrový dům Dorn

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
28.03.2015 13:45
Brno

RAW

Brno - V polovině příštího roku se má v Brně otevřít dům Dorn, který ve 12 nadzemních podlažích nabídne místa pro služby a obchody a především kancelářské prostory. O konkrétních jednáních s potenciálními nájemníky nechce zatím developer hovořit, očekává však, že se mu podaří zaplnit všechny nabízené prostory, řekl dnes ČTK zástupce společnosti Camastro David Jiran.
    Stavba domu mezi brněnskými ulicemi Dornych a Plotní vedle obchodního centra Vaňkovka začala koncem loňského roku. Výše investice se pohybuje ve stovkách milionů korun. "Do konce roku chceme mít hotovou stavbu a dalšího půl roku chce chceme dělat úpravy a detaily, ladit je s budoucími nájemníky. Budeme se snažit vyjít vstříc jejich požadavkům," řekl Jiran. Dům nabídne v prvním patře přes 900 m² ploch pro menší obchody a služby a 7000 m² ploch pro kanceláře. V nejvyšším patře budou ateliéry. Vedle hlavní budovy bude ještě parkovací dům se 150 místy.
    Investor chtěl stavět už před šesti lety hotel, ale ekonomická krize a situace na brněnském trhu jej nakonec donutily projekt přepracovat. Velmi konkurenční je však v Brně i trh s kancelářemi. Podle Regional Research Fora byla loni v Brně pětina kanceláří volná, což je 94.700 m². "Klíčová je pro zákazníky samozřejmě cena. Ale máme zkušenosti s domem Trinity, který je stoprocentně obsazený," zmínil Jiran objekt, který stojí na druhé straně Vaňkovky.
    Podle Jirana je pro nájemce důležité vedle ceny pracovní prostředí. "Na střeše bude zeleň pro odpočinek, v interiérech se snažíme používat nejnovější technologie pro čištění vzduchu, pro vytápění," řekl Jiran a připustil, že v silně konkurenčním prostředí se každý musí snažit nabídnout vedle ceny ještě něco navíc.
    Dorn je dalším objektem, který oživuje oblast mezi vlakovým a autobusovým nádražím, která byla před 15 lety ještě zpustlá a byla v ní řada ruin. Město tam také v nejbližších letech plánuje přesunout tramvajovou trať z Dornychu do Plotní.
0 komentářů
přidat komentář

Související články