Kroměříž hodlá s pomocí EU opravit bazén a zimní stadion

Vložil
ČTK
02.09.2011 16:15
Kroměříž

Kroměříž - Kroměřížská radnice připravuje zvelebení letitých a výstavbu nových sportovišť v areálu v Obvodové ulici. Projekt, který je podmíněn získáním evropských peněz, počítá mimo jiné s rekonstrukcí plaveckého bazénu a zimního stadionu. Investice si vyžádá přibližně 110 milionů korun. Záměr již schválili zastupitelé, řekla dnes novinářům starostka Daniela Hebnarová (ODS).
     Z finančního rámce projektu vyplývá, že za 33 milionů postaví soukromý investor sportovní areál včetně tenisové haly. Ze zbylých 77 milionů Kč by necelých 58 milionů korun měla tvořit dotace z evropských fondů, přes 19 milionů Kč činí podíl města. Práce by se měly v případě přidělení dotace odehrávat v  letech 2012 až 2015.
     "Hlavně se chceme zaměřit na zimní stadion a plavecký bazén, které už jsou letité. Byly postaveny ještě v 'akci Z', to znamená před 40 lety. Jsou tam obrovské energetické náklady, které by se tím vším snížily," přiblížila Hebnarová.
     Projekt počítá například se snížením hloubky bazénu ze čtyř metrů na 1,8 metru, rekonstrukcí podlah v hale, podlahového topení, s umístěním dvou vířivých van. Nezbytná bude i rekonstrukce rozvodů vody, výměna oken, oprava terasy, podlah ve sprchách či vyřešení bezbariérového přístupu k bazénu.
     Budova zimního stadionu by se zase mohla dočkat opláštění a zateplení, a to včetně výměny oken, rekonstrukce strojovny chlazení a odvlhčovacího systému. Počítá se například i s rekonstrukcí šaten. Projekt zahrnuje i vybudování nových sportovišť za zimním stadionem, skate a bike parků, lezecké stěny a kluziště a jeho součástí jsou i nové chodníky a parkoviště.
0 komentářů
přidat komentář

Související články