Kraj znovu požádá o dotaci na centrum popularizace vědy v Jihlavě

Vložil
ČTK
25.01.2011 19:05
Jihlava

Jihlava - Kraj Vysočina se znovu pokusí získat evropskou dotaci na vybudování centra popularizace vědy v Jihlavě. O podporu na stavbu komplexu přibližně za miliardu korun se vedení kraje ucházelo už v minulém roce, ale žádost byla zamítnuta. Radní kraje dnes rozhodli o pokračování příprav, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek Libor Joukl.

    "Čekáme na výzvu, která bude na jaře, která zkonkretizuje zadávací podmínky," uvedl Joukl. Doplnil, že z toho vyplyne, zda se projekt bude muset upravovat nebo zda bude předložen do operačního programu ve stejné podobě jako před rokem. Krajská žádost bude znovu předložena do programu Výzkum a vývoj pro inovace. V minulém roce chtěl kraj z tohoto programu získat až 600 milionů korun.
    O stavbě krajského centra v bývalých kasárnách Otakara Jaroše se na krajském úřadě debatuje několik let. Původně se počítalo jen se vznikem velké kancelářské budovy pro úředníky. Současné vedení kraje projekt rozšířilo o konferenční centrum, které bylo loni přeměněno v centrum popularizace vědy. Součástí je planetárium s hvězdárnou, interaktivní muzeální expozice, přednáškový sál i podzemní garáže.
    Asi čtyřhektarový areál bývalých kasáren převzal kraj od armády před pěti lety. Staré objekty už byly zdemolovány. Své krajské sídlo tam staví Všeobecná zdravotní pojišťovna.
0 komentářů
přidat komentář

Související články