Karlovarské sdružení Protebe live chce z veřejných toalet galerii

Zdroj
Vladimír Meluzín
Vložil
ČTK
04.04.2007 16:20
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovarské občanské sdružení Protebe live chce přestavět veřejné toalety pod křižovatkou u Becherovky na galerii. Výstavní prostory by měly sloužit k prezentaci různých výtvarných stylů a neziskových organizací. Náklady na realizaci projektu se pohybují kolem půl milionu korun. ČTK to dnes řekla ředitelka sdružení Tereza Bredlerová.

    Sdružení získalo delší čas uzavřené a neprovozované toalety loni do nájmu na deset let. Městu za ně platí symbolický nájem 500 korun měsíčně. Nyní začaly přípravné stavební práce a vyklízení prostor. Bredlerová považuje místo pro galerii za strategické, protože kolem projdou denně stovky lidí. "Jde nám o galerii ve veřejném prostoru, kde můžeme prezentovat interaktivní expozice," uvedla.
    Úspěch projektu teď závisí především na tom, zda se podaří získat sdružení dostatek peněz. Zatím má k dispozici asi 100.000 korun. Zhruba polovina peněz je z  prostředků sdružení, druhou půlku získalo jako grant z Nadace Vodafone. "Pokusíme se oslovit potencionální sponzory. Pokud bychom nezískali potřebného půl milionu korun, museli bychom galerii upravit podle úspornější varianty," poznamenala Bredlerová.
    Sdružení Protebe live má ale obavy z toho, zda jejich záměry neohrozí připravovaná rekonstrukce celého prostoru křižovatky a Chebského mostu, pod nímž by měla galerie vzniknout. Současnou křižovatku má nahradit kruhová. Proto chce sdružení jednat s městem. "Byli bychom rádi, kdyby v budoucím prostoru místo pro galerii zbylo. A to včetně části podchodu, kde už vystavujeme výtvarné práce nyní," dodala Bredlerová.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
lázně
Pavel Nasadil
04.04.07 06:02
zobrazit všechny komentáře