Jičín chce přestěhovat autobusové nádraží blíž k vlakové stanici

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
05.12.2011 20:10
Jičín

Jičín - Město Jičín dostalo po několikaletém snažení od Českých drah konkrétní nabídku na odkoupení pozemků pod nákladovým nádražím. Radnice by tam podle zhruba sedm let starého záměru chtěla přestěhovat autobusové nádraží. Koupi však mohou zkomplikovat požadavky Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC), které na pozemcích patří kolejiště. Novinářům to dnes řekl starosta Martin Puš (ODS).

    České dráhy jsou ochotné prodat pozemek nákladového nádraží o rozloze asi 1,5 hektaru za téměř deset milionů korun. "Cena je pro město příznivá. Pokud bychom nabídku odmítli, tak se dá čekat, že o parcely projeví zájem soukromí investoři," řekl místostarosta Tomáš Frýba (TOP 09).
    Pozemek nákladového nádraží leží těsně vedle osobního nádraží Českých drah a navazuje na obchodní zónu, v níž v minulých letech vyrostlo několik obchodních domů. Město pro své autobusové nádraží bude potřebovat asi třetinu plochy, zbytek by pak podle Frýby mohlo investorům prodat.
    Podle Puše je částka necelých deseti milionů za pozemek pro město "na hranici přijatelnosti". Upozornil, že transakce může ztroskotat na požadavcích SŽDC. "Například požadavek na přeložení nákladového nádraží formou výstavby nové koleje za několik desítek milionů korun je pro město neakceptovatelný," řekl.
    Pokud by nákladové nádraží získal soukromý investor, mohlo by pak s ním město podle Puše jednat o výstavbě autobusového nádraží. Starosta připomněl, že v územním plánu se v lokalitě s autobusovým nádražím počítá.
    Po přesunutí autobusového nádraží k osobnímu vlakovému nádraží by na jeho místě měly vyrůst bytové domy, obchody a objekty služeb. Autobusové nádraží je na velmi atraktivním místě, leží nedaleko historického centra.
0 komentářů
přidat komentář