Hradec Králové bude mít na nábřeží nové infocentrum za 46 milionů

Vložil
ČTK
11.01.2015 21:20
Hradec Králové

Vizualizace: Chmelík a partneři
Hradec Králové - Město Hradec Králové v minulých dnech začalo na Eliščině nábřeží stavět nové turistické informační centrum za 46 milionů korun s DPH. Vznikne na místě zrušené pobočky městské knihovny a nahradí městské infocentrum na Gočárově třídě. Přestavba by měla být hotová do srpna. Většinu nákladů chce město uhradit z dotace z evropského programu ROP Severovýchod. ČTK to řekla mluvčí radnice Magdaléna Vlčková.
    Z chátrajícího objektu ve středu stotisícového města by mělo vzniknout centrum s moderními informačními a rezervačními systémy pro oblasti dopravy, kultury, sportu, služeb a volného času. V centru by si lidé měli mít možnost koupit vstupenky na různé akce pořádané Hradci, v ČR i zahraničí. Základní informační služby budou dostupné i mimo otevírací dobu díky venkovním interaktivním panelům.
    Infocentrum o rozloze 1000 m² zabere dvě podlaží městského rohového domu. "Vzhledem k charakteru a umístění této nemovitosti jsme byli proti prodeji objektu a zvolili jsme raději cestu, na jejímž konci bude moderní infocentrum," uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich. Stavbaři z firmy Matex HK prostory kompletně zrekonstruují, udělají sanace v suterénech a celý objekt stabilizují.
    Vedle infocentra na Gočárově třídě v Hradci Králové fungují ještě informační centra na vlakovém nádraží a na historickém Velkém náměstí. Po dokončení rekonstrukce Bílé věže bude základní informace poskytovat i pracoviště v její pokladně, které bude s novým infocentrem na nábřeží datově propojeno.
0 komentářů
přidat komentář