Greeny golfového areálu v Brně zdobí ode dneška Gabrielovy sochy

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
26.11.2011 16:45
Brno

Sochy v krajině; foto: michal-gabriel.cz
Brno - Brněnský golfový areál Kaskáda bude plný hráčů i když jej v zimě pokryje sníh. Dnes se totiž proměnil na výstavní síň pod širým nebem, která prezentuje 13 figurálních soch Michala Gabriela. Na sedmdvacetijamkovém hřišti jsou rozmístěny tak, že vytváří iluzi golfistů. Výstava potrvá do února 2012 a nese název Hráči, řekla ČTK za pořadatele Veronika Tůmová. Golfisté chtějí pořádat více těchto akcí.

    "Bronzové sochy jsou rozmístěny na hřišti citlivě tak, aby nebyly pro hráče překážkou, ale prostor esteticky dotvářely. Na hřišti se tedy bez problémů může hrát dál," doplnila Tůmová.
    Asi nejzajímavější pohled na areál je od golfové klubovny, která je umístěna na terase a nabízí výhled na hřiště i se sochami. Těm sice scházejí golfové hole, postavy jsou ale v pohybu, takže i vzniká dojem hřiště zaplněného golfisty.
    Areál je volně přístupný milovníkům umění. "Ve výstavách na greenu chceme rozhodně v budoucnu pokračovat. Výstavy by měly propojovat golf s uměním," doplnila Tůmová.
    Sochař Gabriel je vedoucím sochařského ateliéru Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. V roce 1987 se podílel na založení umělecké skupiny Tvrdohlaví. V roce 1995 získal prestižní cenu Jindřicha Chalupeckého.
0 komentářů
přidat komentář