Fond zvýší výdaje na úvěry pro mladé asi o dvě na tři miliardy

Vložil
ČTK
04.04.2006 22:20
Praha

Praha - Státní fond rozvoje bydlení zřejmě zvýší výdaje na poskytování nízkoúročeného úvěru mladým lidem na modernizace bytů v letošním roce o dvě miliardy na celkem tři miliardy korun. Návrh ministra pro místní rozvoj Radko Martínka ve středu projedná vláda. Návrh na změnu rozpočtu fondu vyvolal velký zájem lidí o tento úvěr.

Dosud se o nízkoúročený úvěr až 150.000 korun přihlásilo více než 7900 lidí. Žádosti fond přijímá od 1. března. Podle dosavadních zkušeností lze podle ministerstva odhadnout, že asi 80 procent podaných žádostí bude splňovat podmínky pro poskytnutí peněz.
Ministerstvo očekává, že do konce roku by se o tento úvěr mohlo přihlásit kolem 26.000 lidí. Bylo by tak potřeba poskytnout kolem 20.000 úvěrů za tři miliardy korun. Dosud má fond na tyto účely miliardu Kč.
"Nemá-li být poskytování úvěrů na modernizaci bytu v krátké době zastaveno, je nezbytné zvýšit objem finančních prostředků ve výdajové části fondu na rok 2006 o dvě miliardy korun," uvedlo ministerstvo.
Finanční situace fondu bydlení navýšení dovoluje. I po vyrovnání všech závazků a po uskutečnění všech výdajů předpokládaných rozpočtem totiž fondu ke konci letošního roku zůstane 7,8 miliardy Kč.
0 komentářů
přidat komentář