Dny pasivního domu počtvrté v ČR

Zdroj
Jan Bárta
Vložil
Tisková zpráva
05.11.2007 22:35
Brno - Zveme Vás na návštěvu vybraných pasivních domů po celé České republice od soboty 10. 11. do neděle 12. 11. 2007. Přes deset domů bude zpřístupněno díky mezinárodní akci Dny pasivního domu. Jen tak se můžete na vlastní kůži přesvědčit a zkonzultovat přímo na místě vše, co Vás ohledně energeticky úsporného stavění zajímá.
 "O pasivních domech se toho napsalo a napovídalo již mnoho. Aby člověk opravdu porozuměl, o čem se tu vlastně mluví, je potřeba pasivní dům navštívit a "prožít" si ho. Proto jsou Dny pasivního domu tak důležité, na mnoho otázek si po jeho návštěvě budete schopni odpovědět sami", říká Dr. Wolfgang Feist, zakladatel konceptu pasivního domu a ředitel Passivhaus Institut.
Přímý zážitek z pasivního domu Vám například pomůže zbořit nejrůznější mýty - o tom, že pasivní domy musí být zakopány v zemi, že zde nelze otevírat okna, že provoz domu je technicky náročný nebo že větrací jednotky jsou příliš hlučné a že vytvářejí průvan.
Dynamický rozvoj pasivních staveb v České republice dokládá i samotná účast domů v rámci Dnů pasivního domu v historii. Prvního ročníku se účastnila pouze jediná pasivní stavba. Minulý rok otevřelo dveře návštěvníkům již šest domů. Letošní nabídka ukázek pasivních domů je opravdu široká, a proto neváhejte a vydejte se do nejbližšího objektu na návštěvu.
Zájemci o Dny pasivního domu si mohou vybrat ze seznamu objektů na  www.pasivnidomy.cz.
Bývá zvykem, že návštěvníci majitelům domu za jejich vyrušení a ochotu otevřít své dveře přispějí symbolickou částkou, která letos činí 20 Kč / dospělou osobu a objekt
0 komentářů
přidat komentář