Developer ECM prodal budovy na Pankráci za 1,8 miliardy korun

Vložil
ČTK
17.05.2010 17:45
Praha

Praha - Developerská společnost ECM Real Estate Investments prodala kancelářskou budovu City Empiria a přilehlé konferenční centrum City Forum v Praze na Pankráci za 71,5 milionu eur, tedy asi za 1,8 miliardy korun. Oznámila to dnes firma. Jméno investora nesdělila.

    Čistý příjem ECM REI z obchodu činí po odečtení závazků 12,1 milionu eur (kolem 309 milionů korun). "Společnost hodlá použít výnos z prodeje jako investici do vlastního kapitálu pro budoucí podnikatelskou činnost," uvedl šéf a hlavní akcionář ECM REI Milan Janků.
    Developer již na začátku května oznámil prodej plánovaného projektu City Court, který se také nachází na Pankráci. Společnost Skanska Central Europe Holding ho koupila za 199,4 milionu korun. Na konci loňského roku ECM prodala nejvyšší budovu v České republice, kancelářský věžák City Tower, která se nachází ve stejné lokalitě za 3,4 miliardy korun. Na Pankráci firma rozvíjí nové projekty, do kterých chce investovat 3,5 miliardy korun. Proti stavbě nových výškových budov ale protestují občanská sdružení.
    ECM již dříve ve výroční zprávě představenstva uvedla, že společnost v současnosti porušuje u dluhopisů smluvní podmínky, podle kterých poměr dluhu na aktivech firmy má být pod 65 procenty. Aktuálně je to ale kolem 80 procent. Důvodem vyšší zadluženosti je podle firmy snížení hodnoty aktiv a trvající ztráta. Valná hromada držitelů dluhopisů tak může 27. května rozhodnout o jejich předčasném splacení ve výši 125 procent nominální hodnoty obligací. Developer chce do té doby situaci napravit a s vlastníky dluhopisů se dohodnout na toleranci vyšší zadluženosti.
    ECM REI v roce 2009 snížila ztrátu na 62,3 milionu eur (zhruba 1,6 miliardy korun) ze ztráty 92,1 milionu eur (asi 2,4 miliardy Kč) v roce 2008. Výsledky za letošní první čtvrtletí má firma oznámit ve středu.
0 komentářů
přidat komentář