ČVUT podepsalo smlouvu na výstavbu kybernetického institutu

Vložil
ČTK
15.10.2014 18:10
Praha

Praha - Rektor Českého vysokého učení technického v Praze Petr Konvalinka dnes společně se zástupci firmy, která zvítězila ve veřejném výběrovém řízení, podepsal smlouvu na výstavbu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC). Centrum za 1,18 miliardy korun vyroste v Dejvicích.
    "Během pouhých čtrnácti měsíců od zahájení stavebních prací dojde k zásadní rekonstrukci a celkové dostavbě budovy současné Technické menzy v ulici Jugoslávských partyzánů v Praze 6 a paralelně k výstavbě přilehlé novostavby o deseti nadzemních a třech podzemních patrech," řekl rektor Konvalinka.
    Celkem vznikne zhruba 40 000 m² prostor, které budou sloužit především jako centrum vznikajícího ústavu ČVUT, sdružujícího špičkovou vědu napříč informatickými obory. Výzkumné a výukové centrum CIIRC bylo založeno v červenci loňského roku a zatím působí v dočasných prostorech. Usiluje o podporu převedení know-how do průmyslu i jiné praxe.
    Ve výběrovém řízení zvítězilo sdružení společností HOCHTIEF CZ a VCES. Smlouvu byla podepsána dnes v Betlémské kapli.
    ČVUT usilovalo o financování tohoto projektu z evropských dotací operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, ale nakonec bude dotace vzhledem k náročnosti projektu a napjatému termínu poskytnuta ze státního rozpočtu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články