ČKA vyhrála soudní spor o budovu v Hybernské ulici

Vložil
ČTK
20.11.2007 15:40
Praha

Praha - Česká konsolidační agentura vyhrála soudní při s  pražským magistrátem. Informuje o tom server Euro OnLine, podle něhož ČKA zastupovala stát ve sporu s hlavním městem o dům čísla popisného 998 na lukrativním místě v Hybernské ulici v Praze 1. Hlavní město se žalobou z roku 2005 domáhalo určení, že je vlastníkem objektu na základě zákona o přechodu některých věcí z majetku ČR do vlastnictví obcí.
    Obvodní soud pro Prahu 1 žalobu v září 2006 v plném rozsahu zamítl a Městský soud v Praze nyní tento rozsudek potvrdil. Odvolací soud v ústním odůvodnění uvedl, že se zcela ztotožnil s právním názorem ČKA, že na Prahu vlastnické právo k uvedenému objektu nepřešlo. Konsolidační agentuře byla přiznána i náhrada všech soudních nákladů v obou stupních, píše server.
    Právo hospodaření s danou nemovitostí na ČKA přešlo podle usnesení vlády, které se týkalo dislokace ministerstva vnitra. V prosinci 2004 již byla připravena dobrovolná dražba tohoto objektu, kterou však magistrát svou žalobou zmařil. Vyvolávací cena objektu byla tehdy stanovena na 333 milionů korun. Tato suma díky aktuálnímu soudnímu verdiktu zůstává ve hře.
    O využití nebo prodeji domu v  Hybernské už bude rozhodovat ministerstvo financí jako nástupnický orgán ČKA. Agentura momentálně vede ještě zhruba 550 soudních sporů, napsal server.
    Státní ČKA má na starosti správu a prodej problematických aktiv převedených z bank a ostatních institucí. Agentura letos skončí, její agenda a část majetku přejde na ministerstvo financí a další úřady.
0 komentářů
přidat komentář