Chrudim konečně vybrala zpracovatele nového územního plánu

Vložil
ČTK
12.09.2007 10:15
Chrudim

Chrudim - Po třikrát zrušeném výběrovém řízení na zpracovatele územního plánu má chrudimská radnice konečně firmy, která dokument nezbytný pro budoucí rozvoj města vytvoří. Staly se jimi brněnské společnosti Ateliér Urbi a Ageris, uvedla mluvčí Chrudimi Sylva Drašnarová. Na nový územní plán si bude město muset počkat zhruba čtyři roky.
    Sdružení brněnských firem Chrudim původně z posledního výběrového řízení vyloučila, protože v posledních třech letech nezpracovávaly územní plán pro obec s více než 15.000 obyvateli, jak stálo v podmínkách soutěže. "Firmy později vznesly proti rozhodnutí námitky a po poradě se specializovanou společností vedení města shledalo, že již zpracovávaly územní plán, jehož výhledem byl zvýšený počet obyvatel jednoho města nad požadovanou hranici. Radní proto námitku uznali," uvedla Drašnarová. Nový dokument by měl Chrudim stát podle výsledků soutěže 3,332 milionu korun.
    Zadání zpracování územního plánu se Chrudimi dlouho nedařilo. Poprvé měla soutěž podle vedení města příliš obecně určené podmínky, navíc nebylo umožněno druhé kolo, kde by hodnotitelská komise vyslechla užší kolo zájemců.
    Na jaře 2006 musela chrudimská radnice zrušit soutěž na vytvoření územního plánu podruhé, když chybou úředníků byla neprávem vyřazena jedna z  firem, která doložila výpis z rejstříku v jiné podobě, než je zvykem. Společnost se odvolala a radnice se rozhodla raději výběrové řízení zopakovat. Napotřetí město tendr zrušilo letos v červenci, když ani jedna ze zúčastněných společností podle ní nesplnila podmínky zadání.
0 komentářů
přidat komentář

Související články