Centrum Chrudimi nadále zůstává neprůjezdné

Vložil
ČTK
01.12.2006 16:20
Pardubice

Pardubice - Průjezd centrem Chrudimi zůstává i nadále uzavřen. Na konci listopadu měla skončit rozsáhlá rekonstrukce Široké ulice, kvůli níž musejí auta město zdlouhavě objíždět, stavební firma Grano Skuteč ale tento termín nestihla. Podle místostarosty Petra Řezníčka radnice žádost o prodloužení stavby odmítla, na penále chce dodavateli naúčtovat denně 5000 korun.

"Smlouva je nastavená tak, že k 1. prosinci bude předáno dílo kompletně k provozu. Stavba však není dokončena a Chrudim ji nepřevezme. Za poslední měsíc jsme na každém kontrolním dnu zástupcům firmy jasně říkali: Přidejte větší počet zaměstnanců, zvyšte tempo dlaždičů. Termín 1. prosince je nepřekročitelný, přes něj nepojede vlak a nepočítejte s tím, že vám někdo dá nějaký pardon," řekl Řezníček.
Společnost Grano podle něj radnici mnohokrát ujistila, že termín stihne, 22. listopadu ale požádala o jeho prodloužení do 10. prosince, na což město nepřistoupilo. Vleklost stavby je trnem v oku jak obyvatelům města, tak podnikatelům, kteří mají v centru své provozovny. Kdy bude rekonstrukce ukončena a ulicí opět projedou auta, není zatím jasné.
Za téměř 17 milionů korun se v Široké ulici podle návrhu architekta Romana Kouckého rozšířily chodníky a vydláždily se spolu s vozovkou žulovou dlažbou. Provoz zůstane obousměrný, avšak průjezd aut zpomalí a znepříjemní 16 malých schodů se šikmým nájezdem. Ty by měly motoristy přimět, aby se centru vyhýbali.
Firma Grano odmítá, že by bylo opoždění způsobené její vinou. "Důvodem je skutečnost, že v rámci stavby prováděl zajišťoval rekonstrukci inženýrských sítích jiný dodavatel. Proti počátečnímu projektu se dělaly nové plynové přípojky, a po tu dobu se musely naše stavební práce přerušit," řekl ČTK ředitel stavební výroby společnosti Grano Skuteč Petr Ištvánek. Penále, které si nárokuje radnice, nechtěl komentovat.
Stavební firma pyká za zpoždění i dalším způsobem. "Zatím nebyla proplacena žádná faktura. Nepřevzali jsme ani již dokončené části stavby, jako jsou inženýrské sítě," dodal Řezníček.
0 komentářů
přidat komentář