Centrem českého rychlobruslení bude Brno

Vložil
ČTK
27.02.2007 17:05
Brno

Brno - Do Brna se po téměř dvaceti letech vrací rychlobruslení. Tým bývalých československých rychlobruslařů a trenérů zahájil spolupráci se školou bruslení vysokoškolského sportovního klubu Technika Brno, z které chce získat mladé rychlobruslařské talenty. Název nového klubu i jeho vedení budou veřejnosti představeny až v pátek při slavnostním otevření nové haly Techniky s  dvěma kluzišti u brněnského Boby centra.

    Na páteční akci je pozván brněnský primátor Roman Onderka a také premiér Mirek Topolánek. "Oba by se měli pomocí telemostu spojit s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou, která je v  kanadském Calgary, kde ji v sobotu čeká boj o konečné prvenství na dlouhých tratích ve Světovém poháru," řekl dnes v Brně novinářům Aleš Pohanka, konzultant realizačního Novis Teamu.
    Podle trenérky nově založeného týmu Věry Břínkové, bývalé československé rekordmanky v rychlobruslení a současné trenérky sálové cyklistiky, jde jen o první krok k oživení tohoto sportu. "Tím druhým je snaha v Brně postavit čtyřsetmetrový ledový ovál, na kterém se běžně závodí. V  celé České republice totiž žádný takový není a i vzhledem k úspěchům reprezentantek Sáblíkové nebo Jirků by to proto mělo být zájmem také brněnského magistrátu anebo třeba ministerstva školství," řekla ČTK Břínková. Provizorní zázemí klubu v halách Techniky podle ní zatím začátečníkům v tomto sportu stačí.
    O nové hale s čtyřsetmetrovým oválem se v Brně mluví už několik let. Momentálně jsou v kurzu dvě varianty. Jedna počítá se stavbou vrcholového střediska sportu v univerzitním kampusu v Brně-Bohunicích, druhou představíme až v pátek, řekl dnes ČTK bývalý vedoucí hospodářského úseku brněnského magistrátu a současný asistent Novis Teamu Roman Čermák.
    Právě úspěchy tohoto týmu vedeného reprezentačním trenérem Petrem Novákem, mezi jehož svěřenkyně patří vedle Martiny Sáblíkové také čerstvá juniorská mistryně světa na 3000 metrů Andrea Jirků, stály u obnovení rychlobruslení v Brně. "Novou halu bych moc přivítala. Je to špatně, že musíme jezdit trénovat do zahraničí. Já jsem byla v  letošním školním roce ve škole tak měsíc, Martina možná pět dní," řekla dnes novinářům Jirků.
    Nová hala s ledovým oválem by podle Čermáka stála kolem 500 až 800 milionů korun. O tom, kde by mohla nakonec stát a kdo by ji měl postavit a provozovat, se zatím pouze diskutuje.
0 komentářů
přidat komentář