Byty zdražily nejvíc v Ostravě, parcely v Praze

Vložil
ČTK
23.05.2006 10:35
Praha

Praha - Za poslední rok nejvíc zdražily byty v Ostravě a stavební pozemky v atraktivních pražských lokalitách. V obou případech se ceny zvedly až o 15 procent. S odvoláním na výsledky vlastního průzkumu mezi realitními kancelářemi a z platných cenových map to píšou dnešní Hospodářské noviny.

Zatímco v Praze ceny rostou už několik let, zdražení bytů v  Ostravě prý realitní makléře překvapilo. V Ostravě se nyní prodávají byty i za cenu 38.000 koruna čtvereční metr," řekla makléřka ostravské realitní kanceláře Neoreality Leona Drozdová. Za tuto částku by podle ní byly tyto byty ještě před dvěma lety neprodejné.
Růst cen v Ostravě by měl podle makléřů pokračovat.Do regionu přišla řada velkých společností, důležitá je i blízká průmyslová zóna Hrabová i očekávaná výstavba závodu automobilky Hyundai v  Nošovicích.
Nejvíc však stojí bydlení stále v Praze. Nové byty se zde prodávají za 1,5 až 2,5 milionu korun. V hlavním městě se podle zjištění HN zvedly ceny bytů loni nejvýše o deset procent. Nejlevnější garsoniéry a dvougarsoniéry se naopak stále prodávají na severu Čech a v některých městech Moravskoslezského kraje. Tam je lze pořídit v průměru od 650.000 korun.
V Praze však nejrychleji zdražují parcely vhodné pro výstavbu rodinných vil. Poptávka po stavebních pozemcích v luxusních pražských čtvrtích vyhnala ceny až na úroveň 15.000 korun za metr čtvereční.
"Ceny parcel v těchto lokalitách se budou kvůli omezené nabídce zvedat i v budoucnu. Dál to budou ty nejrychleji rostoucí ceny nemovitostí ve městě," předpovídá prezident Asociace realitních kanceláří Jaroslav Novotný. V Praze je kvalitních stavebních pozemků málo a už dnes se dost těžko shánějí, uvedly HN.
0 komentářů
přidat komentář

Související články