Byty pro Lighthouse v holešovickém přístavu navrhli A.D.N.S.

Zdroj
Miluše Hlinovská
Vložil
ČTK
08.11.2006 20:10
Praha

Praha - Generálním dodavatelem první fáze projektu Prague Marina v Holešovicích se stala společnost Metrostav. Postaví zhruba 340 bytů ve třech osmi- až desetipodlažních bytových domech. Na stavbě odvede práce za 1,17 miliardy korun. Novinářům to dnes řekl generální ředitel skupiny Lighthouse Group Tamir Winterstein, která je investorem stavby.

    V následujících fázích vzniknou také kanceláře, restaurace a počítá se s výstavou dalších několika set bytů. Celková investice skupiny Lighthouse Group v holešovickém přístavu dosáhne 300 milionů eur (8,4 miliardy Kč).
    Mezi dalšími účastníky tendru byly společnosti Skanska, Geosan, Strabag a Poor Česko, dodal Winterstein. Lighthouse Group si společnost Metrostav vybrala mimo jiné proto, že stavební firma patří k předním stavitelům bytů v ČR a zároveň splnila i finanční požadavky.
    Lightouse Group získala stavební povolení začátkem října. Zatím se na stavbě dělaly demoliční práce a připravovala stavební jáma. Metrostav by měl stavbu převzít na přelomu listopadu a prosince. První etapa Prague Marina by měla být dokončena do konce prvního čtvrtletí 2008. Další dvě fáze se uskuteční v letech 2007 až 2010.
    V současné chvíli je více než polovina bytů rezervovaných. Největší zájem byl prý o největší a nejdražší byty. Cena za metr čtvereční se pohybuje od zhruba 49.000 do 75.000 korun bez DPH. Za byt v holešovickém přístavu tak zájemci zaplatí od tří do 20 milionů korun, uvedl Winterstein.
    Výška domů odpovídá okolní zástavbě, řekl Petr Dvořák z českého architektonického studia A.D.N.S. architekti. Na projektu se také podílela anglická společnost Chapman Taylor. Ve vnitrobloku se bude nacházet zeleň a pro obyvatele budou k dispozici podzemní parkovací stání. Areál je podle Dvořáka již nyní chráněn před povodněmi. "Byty jsou navíc umístěny vysoce nad hladinou povodně z roku 2002," dodal architekt.
    Projekt Prague Marina se nachází na místě, kde byl před 110 lety vybudován nejvýznamnější pražský přístav. Zachovány budou současné památkově chráněné objekty, například historický lodní výtah. K zajímavostem bude patřit například obnovení průtoku vody v přístavu původním proplachovacím kanálem. V případě velké vody bude laguna přístavu sloužit jako záchranný přístav pro všechny lodě pohybující se v Praze po Vltavě.
    Dalším z projektů skupiny Lighthouse je Zelené město na rozhraní Prahy 3 a Prahy 9. Na místě bývalé zahrádkářské kolonie Jarov bude ve 30 samostatných sedmi- až dvanáctipodlažních domech vybudováno téměř 900 bytů. Ceny za metr čtverečních se pohybují mezi 36.000 až 50.000 Kč bez DPH. První etapa zahrnující výstavbu 17 domů by měla začít na jaře 2007. Celková investice dosáhne zhruba 100 milionů eur, tedy 2,8 miliardy Kč.
0 komentářů
přidat komentář