Architektka Eva Heyworth usiluje o post ředitele Národní knihovny

Vložil
ČTK
15.12.2010 22:15
Praha

Praha - Výběrová komise dnes doporučila ministru kultury Jiřímu Besserovi (za TOP 09) kandidáta na šéfa či šéfku Národní knihovny. Vybírala ze čtyř lidí, do druhého kola postoupili dva. Devítičlenná komise dospěla k jednoznačnému závěru a zvolila jedno jméno. Ministerstvo kultury zatím nechce zveřejnit, o koho jde. Členové komise podepsali závazek mlčenlivosti. Ministr si chce všechno nejprve prostudovat, rozhodne v následujících dnech, doporučení komise není závazné. ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva Stanislav Brunclík.
    Podle informací ČTK jsou mezi čtyřmi uchazeči bývalá vedoucí oddělení knihoven ministerstva kultury Blanka Koubová, někdejší tajemník Svazu českých knihkupců a nakladatelů a současný šéfredaktor časopisu Grand Biblio Jaroslav Císař, bývalý generální ředitel a člen představenstva vydavatelství Ringier Tomáš Böhm a architektka Eva Heyworth. Současný ředitel Pavel Hazuka se nepřihlásil.
    "Ministr kultury si s ohledem na povinnosti ve vládě a ve sněmovně vyžádal určitý čas na detailní seznámení s průběhem výběrového řízení; jeho konečné rozhodnutí se dá očekávat v nejbližších dnech," sdělil Brunclík.
    Výběrovou komisi zajímalo stanovisko kandidátů na rekonstrukci barokního objektu Klementina a na výstavbu depozitářů v Hostivaři. Zájemci o vedení knihovny měli také předložit návrh koncepce rozvoje knihovny a jejího financování do roku 2016.
    Ministr poslal nedávno do knihovny auditory, forenzní audit doplnila později ještě interní ministerská kontrola. Výsledky kontroly zatím ministerstvo nezveřejnilo.
    Národní knihovna prochází nákladnou opravou svého sídla. Spolu s výstavbou hostivařských depozitářů by měly práce vyjít na tři miliardy korun. Vedení knihovny nicméně podle některých médií dosud neprokázalo, že by mělo na rekonstrukci zpracovaný komplexní rozpočet.
0 komentářů
přidat komentář

Související články