Začátek stavby tržnice v Rotterdamu od MVRDV

Zdroj
MVRDV
Vložil
Petr Šmídek
03.12.2009 22:50
MVRDV

Nedaleko rotterdamského kostela sv. Laurence (Sint Laurenskerk), kde se před válkou nacházelo historické jádro, se 18. listopadu 2009 začalo se stavbou ambiciózního “tunelu“ od místního ateliéru MVRDV. Nová tržnice vznikající na zakázku společnosti Provast je hybridem, který pod jednou střechou spojuje tržiště s bytovým domem. Podle nových hygienických norem musí mít tržnice v Holandsku střechu. V tomto případě se přes obchodní plochu klene mohutná půlkruhová hmota bytů.
Zcela nová typologie podle autorů nabídne „trvale udržitelné spojení stravování, trávení volného času, společenský život a parkování.“ Do roku 2014 má na celkové ploše 100.000 m² vzniknout 228 bytů (z toho 102 pronajímatelných), 100 tržníc, obchodů a restaurací, 1200 parkovacích míst a obří podzemní supermarket.
Čtyřicet metrů vysoký a široký otvor na přední a zadní straně tržnice vyplní zavěšená skleněná fasáda umožňující maximální průnik denního světla do interiéru. Vnitřní klenutá stěna bude pokrytá LED diodami, které budou atmosféru tržnice neustále proměňovat. Info>


0 komentářů
přidat komentář

Související články