Starosta Chicaga chce odstranit nápis z Trumpova mrakodrapu

Vložil
ČTK
14.06.2014 20:00
USA

Chicago

S.O.M.: Trump International Hotel and Tower, projekt 2009. S výškou 415 metrů se jedná o nejvyšší obytnou budovu v severní Americe.
Chicago - Starosta Chicaga vytáhl do boje proti obřímu nápisu, který si miliardář Donald Trump nechal umístit na svůj mrakodrap. Zatímco starosta Rahm Emanuel by šest metrů vysoký nápis TRUMP rád odstranil, bohatý podnikatel jej podle agentury AP nemíní poslechnout. Třetí nejlidnatější americké město je přitom proslulé tím, že si více než jiná velkoměsta hledí architektonické úrovně svých staveb, a to včetně detailů.
    Vlivný realitní magnát umístil své jméno sahající přes dvě poschodí vysoko nad úroveň ulice v centrální části města, což okamžitě vyvolalo kritiku odborníků.
    "Kdyby to bylo v Atlantic City nebo v Las Vegas, nikoho by to nezajímalo. Ale tohle je v Chicagu, a to v té části Chicaga, která je plná skvělých staveb z dvacátých až šedesátých let a dále," prohlásil kritik architektury a nositel Pulitzerovy ceny Blair Kamin z listu Chicago Tribune. Podle něj žádná další výšková stavba ve městě žádný podobný nápis nemá.
    Podle AP má řada mrakodrapů ve městě velké nápisy blízko u vchodu či těsně nad úrovní terénu. Jedině Trump International Hotel & Tower má takto rozměrný nápis a tak vysoko.
    Starosta Rahm Emanuel, kterému se pro jeho bojovný přístup k veřejným problémům přezdívá "Rahmbo", hodlá architektonickou úroveň města bránit a hledá prý právní cestu, jak nápis odstranit. "Starosta Emanuel se domnívá, že jde o architektonicky vkusnou budovu zhyzděnou architektonicky nevkusným nápisem," uvedla jeho mluvčí Kelley Quinnová.
    Trump ale k názoru starosty a odborníků odmítá přihlédnout a říká, že nápis v této podobě městské úřady schválily. Zámožný podnikatel, který je zaměstnavatelem řady obyvatel Chicaga a zdejším důležitým investorem, byl podle AP překvapen, že lidem vadí pohled na jeho jméno, když by mu měli být vděčni.

 
0 komentářů
přidat komentář