Společenské centrum v dánském Frederiksbergu od MVRDV

Zdroj
ADEPT Architects
Vložil
Petr Šmídek
30.06.2010 17:00
MVRDV
ADEPT Architects

Minulý pátek zvítězil holandský ateliér MVRDV společně s dánskou kanceláří ADEPT v mezinárodní soutěži na kulturní centrum pro obci Frederikberg nedaleko Kodaně, kde se jejich návrh prosadil mezi 3XN, BIG, Henning Larsen nebo Junya Ishigamou.
Projekt kulturní centra tvoří výstavní sál, divadlo a veřejný park s hřištěm o rozloze 4500m². Porotce nakonec přesvědčil silný koncepční přístup MVDRDV a ADEPT, který dodal stavbě na jedinečnosti. Nový objekt o ploše 4500m² se má stát „dynamickým místem schůzek pro všechny věkové skupiny“, které bude posilovat sousedské vztahy ve Flintholm. Tzv. „hrací zóny“ v parku a uvnitř budovy budou představovat flexibilní body v programu kulturní stavby. Na konceptu přilehlého parku spolupracovali zahradní architekti z Bureau SLA.
Jednotlivé náplně stavebního programu jsou vměstnány do obyčejné krychle, kde do sebe zapadají a částečně se překrývají. Vedle divadelního sálu, jehož skleněná fasáda se může otevřít do parku s jevištěm pod otevřeným nebem, jsou také další prostory koncipovány jako víceúčelové s flexibilní náplní.
První část projektu za 17 milionů Euro by měla být dokončena v roce 2015.

Info>
0 komentářů
přidat komentář

Související články