Šéf Oraclu koupil šestý největší ostrov Havaje

Vložil
ČTK
21.06.2012 10:25
Honolulu (USA) - Šéf americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison koupil 98 procent šestého největšího ostrova v americkém souostroví Havaj. Oznámil to dnes guvernér tohoto amerického státu.
     Ellison je podle časopisu Forbes třetím nejbohatším Američanem. Ostrov Lanai o rozloze 365 kilometrů čtverečních koupil od dalšího miliardáře Davida Murdocka. Jeho společnost Castle and Cooke, která dosud vlastnila celý ostrov s  výjimkou dvou procent jeho rozlohy, podala žádost u havajských úřadů o převod majetku.
     Částka za ostrov nebyla uvedena, ale v místních médiích se spekulovalo, že je mezi 500 miliony až 600 miliony dolarů (10 až 12 miliard korun)
     "Larry Ellison se zajímá o Lanai dlouhodobě. Je známý svou vášní pro přírodu, především oceán," uvedl havajský guvernér Neil Abercrombie, který také připomněl Ellisonův zájem o jachtařskou soutěž America's Cup.
     Lanai je nejmenším volně přístupným havajským ostrovem s asi 3200 obyvateli. Dříve byl znám pěstováním ananasů, nyní zde jsou dvě přímořská hotelová letoviska hotelového řetězce Four Seasons, golfové hřiště a nejrůznější luxusní rezidence. Další počítačový miliardář Bill Gates při své svatbě v roce 1994 rezervoval na ostrově všechny hotelové pokoje.
     Sedmašedesátiletý Ellison je podle Forbesu s majetkem 36 miliard dolarů šestým nejbohatším člověkem na světě.
0 komentářů
přidat komentář