Kongresové centrum La Lotja od Mecanoo

Zdroj
skyscrapercity.com
Vložil
Petr Šmídek
22.03.2007 13:40
Mecanoo

Před čtrnácti dny položil prezident samosprávné oblasti Katalonie základní kámen kongresového centra La Lotja. Autorem nového divadla a kongresového centra ve španělské Lleidě je architektonické studio Mecanoo, které tuto zakázku vyhrálo před dvěma lety v mezinárodní soutěži. Do celkové plochy centra 15750 m² spadají dva velké sály (1000 a 400 diváků) s víceúčelovou halou (700 m²). K projektu patří ještě kancelářské prostory, obchody a náměstí před centrem o velikosti 15000 m². Formálně výrazná hmota je celá obložena vápencem. Obří vykonzolované okraje stavby mají vyvářet před sluncem ochráněný městský prostor.
Lleida je druhým největším městem Katalonie. Tato oblast je proslavena svými ovocnými plantážemi. Architekti z Mecanoo si proto pro barevné řešení stavby inspirovali „barevnou paletou ovoce“. Vnějšek je obložen kamenem a vnitřní prostory jsou laděny do bíla. Stěny jsou bíle omítnuté a na podlahách bude mramor nebo dřevo. Kongresový sál je obložen tmavým dřevem, sametem, multifunkční sál zlatem a oddechová místnost je namodro.
Střešní zahrada se má starat přírodní klimatizaci a zabraňovat přehřívání stavby. Předprostor centra bude osázen palmami, které by podle přání Mecanoo měly vzbuzovat vzpomínky na pláž. Link>

0 komentářů
přidat komentář

Související články