Významné stavby z betonu mapuje výstava v Brně

Zdroj
Tereza Fojtová
Vložil
ČTK
29.03.2006 19:10
Brno

BRNO - Pohled na významné stavby, jejichž autoři se nebáli využít jako stavební materiál beton, mapuje výstava v Brně. Výstavu zhruba 30 fotografií nazvanou Krása skrytá v betonu mohou zájemci navštívit v areálu Stavební fakulty Vysokého učení technického ode dneška až do 12. dubna, řekla dnes ČTK mluvčí školy Jitka Vanýsková.

Autorkou fotografií je osmadvacetiletá Veronika Šandová. Fotografováním se začala zabývat téměř před deseti lety. Snímky prezentované na výstavě vznikly v létě 2003 v Německu, Itálii, Lichtenštejnsku, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku a Španělsku.
Zobrazují vybrané klíčové stavby proslulých architektů, jako je například Komplex umění a vědy architekta Santiaga Calatravy ve španělské Valencii, Lichtenštejnské muzeum výtvarného umění či budovy firmy Vitra v německém Weil am Rhein.
Podle autorky poznamenávají tvář dnešní architektury zejména technický pokrok a speciální vlastnosti nových stavebních materiálů. V současnosti je jedním z nich beton, dříve z estetického hlediska neprávem podceňovaný. Jeho dvě základní vlastnosti, pevnost a odolnost, z něj učinily nepostradatelný materiál. V poslední době se ale stává i prostředkem k vyjádření krásy tvarů, míní autorka.
0 komentářů
přidat komentář