Vyhlašovatel
Penta Real Estate s.r.o.

Místo konání
Předprostor Masarykova nádraží

Termín vyhlášení
30.11.2020

Termín odevzdání
po 11.1.2021 10:00

Termín výsledků
01.2.2021

Odkaz
https://www.soutez ...
SoutěžeVložil


zpět na článek
Masarykovo nádraží a jeho okolí v aktuální době prochází významnou proměnou v budoucí živou část centra Prahy s kvalitní občanskou vybaveností a dopravním napojením.Předprostor Masarykova nádraží nacházející se na křížení ulic Na Florenci a Havlíčkova je značnou dobu opomíjeným a zanedbaným místem. Část je využívána jako parkoviště a zbylý prostor slouží především pro tranzit osob.Cílem této soutěže je vytvořit kvalitní veřejný prostor v předprostoru Masarykova nádraží a najít konceptuální možnosti pro úpravy blízkého okolí. Navrhovaný prostor by měl vhodně doplnit jak stávající (především historickou budovu Masarykova nádraží) tak plánovanou výstavbu (návrh architektonického studia Zaha Hadid). Myslíme si, že díky poloze pozemku a okolní zástavbě má tento prostor silný potenciál přeměnit oblast v atraktivní, příjemné území v užším centru Prahy. Soutěž je dvoukolová. První kolo je anonymní a je otevřené všem architektům, studiím, týmům a studentům. Do druhého ne-anonymního kola postoupí nejvýše 5 studií.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.