Svitlana Smolenska: The Heroic Period of Ukraine

Architectural Modernism of the 1920s–1930s

Pořadatel
Galerie VI PER, RCA School of Architecture

Místo konání
Facebook Live

Začátek
st 08.6.2022 18:00

Odkaz
www.facebook.com ...
PřednáškyVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
On-line přednáška Svitlany Smolenské se bude věnovat několika palčivým otázkám. V čem spočívá jedinečnost ukrajinské průmyslové, občanské a bytové architektury těchto let? Měla by být zachována? Proč je v zahraničí obdivována a na Ukrajině stále nedoceněna? Co bylo hrdinského na architektuře Ukrajiny a Charkova – prvního hlavního města Ukrajiny v letech 1919–1934? Budou představeny průmyslové giganty jako Dněproges a Charkovská turbinová elektrárna, nová města Záporoží a Nový Charkov, velkolepé metropolitní projekty: soubor náměstí Svobody - největšího náměstí v Evropě a další příklady avantgardní architektury postavené nebo navržené v těchto letech. Proč v následujících desetiletích ztratily svou autenticitu a jak nová válka ohrožuje zachování dědictví modernismu na Ukrajině v současnosti?Svitlana Smolenska je teoretička architektury s rozsáhlými akademickými zkušenostmi v oblasti restaurování architektonických památek. Dlouhodobě se věnuje modernistické architektuře na Ukrajině a možnostem její obnovy. Od roku 2018 je profesorkou na Fakultě architektury a urbanismu na Kharkiv School of Architecture v ukrajinském Charkově.
Registrace >
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.