Vyhlašovatel
Penta Real Estate

Místo konání
Praha

Termín vyhlášení
10.4.2020

Termín odevzdání
po 11.5.2020 10:00

Termín výsledků
20.5.2020

Odkaz
https://competition ...
SoutěžeVložil


zpět na článek
V nelehké době přichází pozitivní zpráva Penty Real Estate, která zve místní i zahraniční architekty a architektonická studia k účasti na otevřené, mezinárodní architektonické a urbanistické soutěži. Cílem soutěže je najít nejlepší řešení na doplnění rezidenčního bloku v západní části pražských Vysočan. Rozsahem projektu by mělo být alespoň 280 bytových jednotek společně s prvky občanské vybavenosti komerčního nebo nekomerčního účelu (respektive 24 200m2 hrubé podlažní plochy).
Soutěž je dvoukolová. První kolo je otevřené, kvalifikační. Pro účast v něm je třeba se nejprve registrovat a poté odevzdat portfolio - max. 9 stran. Uchazeči v něm uvedou své předcházející zkušenosti, reference a celkové pojetí návrhu.7-ti členná porota vybere 5 nejlepších návrhů do 2. kola, jejichž autoři budou požádáni, aby své návrhy dopracovali do většího detailu. Každý soutěžící pozvaný do 2. kola získá honorář ve výši 6.000 EUR. Porota se skládá ze 4 zástupců odborné veřejnosti nezávislých na vyhlašovateli a 3 zástupců vyhlašovatele soutěže. Mezi nezávislé porotce patří Ir. Pascal Cornips (Benthem Crouwel Architects) a Prof. Ing. arch. Peter Vodrážka, PhD. (STU v Bratislavě).
Další informace o soutěži a registraci k účasti naleznete na:
https://competition-vysocany.com/
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.