Pořadatel
Galerie VI PER

Místo konání
Vítkova 293/2, 186 00 Praha 8

Začátek
pá 17.12.2021 13:00

Konec
so 12.2.2022 18:00

Vernisáž
čt 16.12.2021 19:00

Odkaz
www.facebook.com ...
Výstavy

Praha

KarlínVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Galerie VI PER Vás srdečně zve na zahájení výstavy Planetary Home Improvement: From Just-in-time to Geological Time, kterou připravili Christine Giorgio, Amelyn Ng a Gabriel Vergara.
Hobbymarket je geologickou lokalitou na vyžádání. Minerální vlna, sádrokarton, rychletuhnoucí směs na štuk. Materiály se zpracovávají na produkty, balí, skladují, vrší na sebe a prodávají v globálních dodavatelských řetězcích pro kutily od Bauhausu po OBI a Hornbach. Čedič, sádra, vápenec. Ekonomiky materiálů jsou odděleny od propletenců jejich nerostných vztahů tisíciletími hornin, fosilií, rostlin a kamene. Prodejna je moderní lom. Instalace sádrokartonu trvá jeden den; sádra se přitom formuje 299 milionů let.
Výstava Planetary Home Improvement (Globální domácí kutilství) zkoumá geologické dějiny hmotné kultury prostřednictvím fyzických i digitálních vystavených artefaktů. Standardizované materiály pro stavbu domů, jako jsou cihly, sádrokarton, minerální vlna nebo překližka, nejsou uspořádány jako poptávané zdroje, ale jsou zarámované kontextem celé planety. Tím, že prezentuje najednou okamžité i prastaré, využívá tento geologický experiment časových měřítek akumulace, instalace či zaškolování mimo logiku těžby nebo nekonečného růstu.
Výstava je prezentací vítězného projektu vybraného v rámci open callu, který byl vyhlášen Galerií VI PER koncem roku 2020.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.