Pořadatel
Fakulta architektury ČVUT v Praze

Místo konání
Fakulta architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6, posluchárna 155 Gočár

Začátek
po 28.11.2022 18:00

Odkaz
https://1url.cz/CrTrf
Přednášky

Praha

Dejvice

Carlo Ratti
CRA-Carlo Ratti AssociatiVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Zveme Vás na závěrečnou přednáškou November Talks 2022 na Fakultě architektury ČVUT, která se koná v pondělí 28. listopadu 2022 v 18:00 hodin. Cyklus uzavře Carlo Ratti s tématem "Senseable Cities".

Internet vstupuje do fyzického prostoru, tradiční domény architektury a designu, a stává se "internetem věcí". Otevírá tak cestu k proměně mobility, energetiky i průmyslu. Přednáška se bude zabývat těmito otázkami prostřednictvím projektu Senseable City Laboratory, výzkumné iniciativy Massachusettského technologického institutu a designérské kanceláře Carlo Ratti Associati.

Profesor Carlo Ratti je architekt a inženýr, vyučuje na Massachusettské univerzitě v New Yorku, kde vede laboratoř Senseable City Lab, a je zakládajícím partnerem mezinárodní designérské a inovační kanceláře Carlo Ratti Associati. Je absolventem Politecnico di Torino a École Nationale des Ponts et Chaussées v Paříži.

November Talks 2022 se konají po čtyři listopadové pondělky, vždy od 18.00 hodin – 7. 11. (Winy Maas), 14. 11. (Alice Cabaret), 21. 11. (Karen Cook) a 28.11. (Carlo Ratti) – v posluchárně 155 Gočár, Fakulta architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6.

Přednášky v anglickém jazyce jsou určeny široké veřejnosti, vstup je volný, bezbariérový. Od 17.30 hodin je připraven welcome drink spojený s neformálním setkáním s přednášejícími.

Sérii November Talks podporuje od roku 2006 nadace Sto Foundation a koná se na vybraných evropských školách architektury.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.