Pořadatel
Jiří Vítek, Žijeme Ždárem

Místo konání
sídliště Stalingrad, Žďár nad Sázavou

Začátek
čt 17.11.2022 10:00

Konec
ne 20.11.2022 18:00

Odkaz
www.zijemezdarem.cz ...
Workshop

Žďár nad Sázavou

Jiří Vítek
Zbyněk RyškaVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Náměstí Stalingrad je architektonický workshop studentů architektury fakult z ČR (Fa VUT Brno, FA ČVUT, UMPRUM, FAU TUL Liberec), který se zaměří na řešení veřejných prostorů sídliště Stalingrad. Proběhnou dvě přednášky tutorů, budou představeny současné metody analýzy a navrhování.
Participanti budou pracovat 3+2 dny na místě a následně budou dopracovávat zadání, aby bylo možné ho prezentovat městu Žďár. Prezentace projektu bude za účasti odborné a laické veřejnosti. Testovat se budou nejen možnosti analyzování a predikce v navrhování veřejného prostoru, ale také jakým způsobem navázat na architektonický jazyk Sorely, typické pro celek Stalingradu, fokus bude na návrh mobiliáře s konkrétním výstupem. Vybrané mobiliáře se vytisknou pomocí 3DCP technologie.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.