Pořadatel
Kruh, z.s.

Místo konání
Sál Přítomnost, Dům odborových svazů, nám. W. Churchilla 2

Začátek
čt 16.5.2019 19:30

Odkaz
http://kruh.info ...
Přednášky

Praha

Guy MoutonVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Johannes Robbrecht : Antologie architektury
Během více než 40 let svého fungování se architektonická kancelář Robbrecht en Daem architecten sídlící v Gentu zabývala celou škálou různých témat, programů a projektů. Od loutkového divadla nebo výstavního pavilonu založeného na jejich číselném systému "Louie" přes model 1:1 podle kreseb Ludwiga Miese van der Rohe až po sídlo vysílací společnosti v jejich domovině. Přednáška bude protkána jejich "dialogy" s mistry architektury, spolupracemi s předními umělci a představí rozmanitý průřez jejich tvorbou, klíčové projekty i myšlenky.

Guy Mouton : Konstrukční vyjádření – architektonické konstrukce
Mouton se zabývá navrhováním konstrukcí a zpracováváním stavebních projektů s důrazem na projekty architektonické. Filozofie této projekční kanceláře je taková, že konstrukci je třeba chápat jako součást architektury a stejně jako architektura musí mít svůj návrh. Kromě toho je konstrukce často neoddělitelnou součástí architektury a hraje hlavní roli ve vnímání celého návrhu. Naším cílem je vyvíjet pro každý projekt zvlášť silný konstrukční koncept a zároveň se podílet na výsledné podobě návrhu.  
Guy Mouton, zakladatel projekční kanceláře Mouton, se v Praze na vybraných projektech zaměří na vztah konstrukčního konceptu v architektonickém díle a toho, jak může dobře zvolený konstrukční koncept posílit výslednou architekturu.
1 komentář
Změna programu
kruh, z.s.
| 16.05.19 01:22
Velmi se omlouváme, ale z důvodu zrušeného letu dnes na přednášce nevystoupí Johannes Robbrecht. Přednáška Guy Moutona se uskuteční. Děkujeme za pochopení. V případě, že chcete vrátit vstupné, kontaktujte nás.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.