Pořadatel
Klub Za starou Prahu

Místo konání
Kavárna Mlýnská, Všehrdova 14, Malá Strana, Praha

Začátek
po 13.5.2024 19:00

Konec
po 13.5.2024 20:30

Odkaz
www.zastarouprahu.cz ...
Ostatní

Praha

Malá StranaVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Představení finalistů a dekorování vítězů jubilejního ročníku Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí proběhne 13. května 2024od 19 hod. v kavárně Mlýnská (Všehrdova 449, Malá Strana). Fotografie staveb, které se probojovaly do finále.
Ke vzniku Ceny přivedla Domácí radu nespokojenost s kvalitou novostaveb v historickém centru Prahy z desetiletí po Listopadové revoluci. Sdíleli jsme tehdy a sdílíme i teď názor, že když už se má objevit v památkově cenném území nová budova, tak to nemůže být na úkor dosavadních hodnot památkové rezervace. Nová stavba nesmí své prostředí poškozovat, musí ho naopak obohacovat.

Seznam finalistů:

Dolní Miletín
jihočeské stavení v Miletíně, Atelier 111 architekti, Barbora Weinzettlová, Jiří Weinzettl, spolupráce Jiří Hamada

Hradec Králové
přístavba Filosofické fakulty Univerzity Hradec Králové, Architekti Hrůša & spol., Ateliér Brno, Petr Hrůša, spolupráce Vít Zenkl, Jiří Papoušek

Litomyšl
lávka s výtahem, Ehl & Koumar architekti, Lukáš Ehl, Tomáš Koumar, Ladislav Dvořák, Ladislav Šašek

Nová Paka
nízkoprahový klub, atakarchitekti, Jana Medlíková, Jiří Jandourek

Olomouc
informační centrum Státní vědecké knihovny, atelier-r, Miroslav Pospíšil, spolupráce Daria Johanesová, Martin Karlík, Milena Koblihová, Ondřej Patsch, Robert Randys, Lucie Rohelová, Adéla Tomečková, Hana Velčovská

Pardubice
centrální polytechnické dílny a galerie města Pardubic, Šépka architekti, Jan Bárta, Marek Fischer, Jan Šépka
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.