Adolf Loos 150: přednáška Marie Szadkowské

Adolf Loos. Opakování génia

Pořadatel
Pěstuj prostor, Muzeum hlavního města Prahy

Začátek
st 25.11.2020 18:00

Odkaz
www.facebook.com ...
Přednášky

Adolf LoosVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Architekt Adolf Loos ve svém článku „Architektura“ formuloval základní myšlenku učení o bydlení: „Dům se musí líbit všem. Na rozdíl od uměleckého díla, které se nemusí líbit nikomu…“ Přednáška Marii Szadkowske, historičky umění a vedoucí Centra památek moderní architektury Muzea hlavního města Prahy, představí architektonický odkaz Adolfa Loose a principy jeho tvorby, v jejichž duchu Loos považoval etické a morální požadavky kladené na architekturu za důležitější než aspekty estetické. Přednáška doprovodí stejnojmennou výstavu v Muzeu hlavního města Prahy.

Ilustrační obrázek:
Adolf Loos, trojnožka z interiéru domu Hedviky Liebsteinové a Jana a Jany Brummelových, 1928, soukromá sbírka, foto: archiv Muzea hlavního města Prahy.

přednáška bude ke zhlédnutí zdarma

pořádá Pěstuj prostor, z. s.,
s podporou Ministerstva kultury ČR, města Plzně, Plzeňského kraje, Státního fondu kultury a Nadace české architektury
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.