Zoo Praha by měla mít v budoucnu dva hlavní vchody

Vložil
ČTK
12.09.2019 08:20
Jihlava

Praha - Zoo v Praze-Troji by měla mít v budoucnu dva hlavní vchody. Nový vstup by mohl vzniknout u plánovaného pavilonu goril v horní části zahrady. Na dnešním jednání výboru pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí pražského zastupitelstva to bez bližších informací řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Ulevit by se tak mělo dopravě a návštěvníci by se lépe rozprostřeli po celém areálu.


Lidé se nyní shromažďují v dolní části zahrady u současného hlavního vchodu, kam mohou přijet autem i městským autobusem. Většina návštěvníků volí k cestě do zoo auto. "Zatímco dříve se kapacita parkovišť naplnila při 8500 návštěvníků, dnes se naplní při 5000," uvedl Bobek. Zoologická zahrada chtěla lidi motivovat k využívání veřejné dopravy, proto zvýšila cenu parkování. Uvažovalo se také o vytvoření speciálního vstupu pro cyklisty u Gočárových domů, uvedl Bobek s tím, že ale velká část návštěvníků jede do zoo s dětmi a cestování autobusem nebo na kole není tudíž příliš pohodlné.

Podle Bobka je v plánu zákaz parkování u Trojského zámku a zároveň zvětšení parkoviště v předpolí zahrady. Mělo by se prohloubit, tedy by nenarušilo ráz okolí. Kapacitně by mělo nahradit parkovací stání u Trojského zámku, přibýt by tím měla i místa navíc.

Zoologická zahrada by podle Bobka potřebovala, aby k horní části areálu vedly tramvajové linky. Uvažovanou stavbu lanové dráhy, která by měla vést z Podbaby do Bohnic, nepovažuje za ideální řešení.

Pražská zoologická zahrada v Troji návštěvníkům poprvé otevřela brány 28. září 1931. V současné době chová 676 druhů zvířat, která představuje ve 13 pavilonech a více než 150 expozicích. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze. Loni do ní zavítalo téměř půl druhého milionu lidí, což byl třetí nejlepší výsledek od jejího otevření. Letos přivítala miliontého návštěvníka 20. srpna.
0 komentářů
přidat komentář

Související články