Ze Zelného trhu v Brně kvůli opravě na čas zmizí stánkový prodej

Zdroj
Barbora Měchurová
Vložil
ČTK
20.12.2012 18:40
Brno

Brno - Brněnský magistrát připravuje opravu Zelného trhu, známého náměstí v centru města. V době rekonstrukce bude zřejmě omezen stánkový prodej, radnice městské části Brno-střed jej pravděpodobně přesune na jiné místo ve městě. Zelný trh při opravách za téměř 54 milionů korun dostane novou dlažbu, opraví se vodní prvky a změní se parkovací systém. Práce by měly začít v říjnu 2013.
    
Zelný trh je významné náměstí v centru Brna, na jeho horním konci sídlí známé divadlo Husa na provázku, v dolní části je divadlo Reduta a kolem kašny se každý den konají oblíbené trhy s ovocem a zeleninou. "Záměr opravy náměstí byl schválen v radě města, musí se ještě splnit legislativní podmínky," řekl ČTK k rekonstrukci mluvčí města Pavel Žára. Zhruba 80 procent z ceny oprav zaplatí EU, hotovo by mělo být na podzim roku 2014.
     Po opravě bude na náměstí změněn systém parkování, auta by neměla zabírat tolik místa jako nyní. Po dobu oprav budou také zřejmě přesunuté stánky trhovců, kteří na náměstí prodávají. "Toto přísluší radnici Brna-středu. V úvahu zřejmě přichází přesun na Moravské nebo Římské náměstí," řekl Žára.
     Opravou Zelného trhu Brno pokračuje v sérii rekonstrukcí ulic, náměstí a parků v centru města. Na příští rok se připravuje například i oprava ulice Milady Horákové, důležité dopravní tepny, která odvádí auta z centra směrem na Svitavy. Opravují se také parky Koliště kolem Janáčkova divadla. Na podzim skončily úpravy ulic Orlí, Měnínská a Novobranská v centru města.
0 komentářů
přidat komentář

Související články