Zastupitelé Chrudimi budou v pondělí hlasovat o hotelu Bohemia

Zdroj
Pavel Dosoudil
Vložil
ČTK
15.09.2017 08:25
Chrudim

foto: Chrudimské noviny

Chrudim - Dokončení modernizace hotelu Bohemia v Chrudimi, která začala počátkem roku 2013, by stálo zhruba 35 milionů korun včetně nadzemního parkoviště. Pokud by se mělo postavit i parkoviště pod zemí, cena by se zvýšila o 25 milionů korun. ČTK to dnes řekl Jiří Mařas, jednatel firmy Homa holding, která hotel vlastní, při prohlídce pro zastupitele. Ti budou v pondělí rozhodovat, zda budou trvat na podzemním parkovišti, k němuž se firma před lety zavázala, nebo ustoupí a svolí k levnější variantě pouhého parkování na povrchu.


Mařas tvrdí, že si nákladné parkoviště v podzemí nemůže dovolit. "Z pohledu ekonomiky hotelu je to nenávratná investice," řekl Mařas.

Firmu Homa holding původně vlastnil známý podnikatel Jaroslav Strnad. Na modernizaci hotelu získala evropskou dotaci, v roce 2013 však policie začala věc vyšetřovat a soud letos za poškození finančních zájmů EU a dotační podvod uložil pěti obžalovaným podmíněné tresty a dvěma firmám tresty peněžité. Strnad již předtím společnost, která přišla o dotaci, prodal firmě Bazcom, která Mařasovi patří. Opravy se zastavily ve fázi hrubé stavby s provedenými rozvody.

Zastupitelé nejsou v názoru na ústupek investorovi jednotní. "Rozhodně bych na podzemním parkovišti trval," řekl novinářům zastupitel Jaroslav Moučka (KSČM). Jiní poukazují na to, že hotel je nutné dokončit a otevřít, neboť ve městě chybí velké ubytovací zařízení. Chrudim firmě také dříve přispěla na přeložky inženýrských sítí v místě parkoviště, neboť by mělo zčásti sloužit i veřejnosti. Mařas tvrdí, že poskytnutých 750.000 korun vrátí, jakmile dospěje s městem k dohodě.

Hotel Bohemia postavený začátkem 70. let minulého století by měl mít po přestavbě 152 lůžek oproti původním 132. Součástí je i kongresový a konferenční sál, restaurace a salonky, bowling a wellness.
0 komentářů
přidat komentář

Související články