Výstavba nové LDN v Praze 6 by odhadem měla stát 290 milionů korun bez DPH

Praha - Výstavba nové léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Praze 6 by měla stát odhadem 290 milionů korun bez DPH. Budova LDN v Drnovské ulici vznikne podle návrhu studií Lennox architekti a Rangherka 5, který vyhrál architektonickou soutěž. Novostavba by podle předpokladů mohla být dokončena do roku 2026, podmínkou stavby je změna územního plánu. ČTK to sdělil mluvčí šesté pražské městské části Jiří Hannich.


"Vznikne zde (v Drnovské ulici) moderní, otevřená léčebna, kde budou mít pacienti dostatek soukromí a zároveň možnost kontaktu s běžným životem," uvedl místostarosta Prahy 6 pro územní rozvoj a veřejný prostor Jakub Stárek (ODS).

Zdravotnické zařízení v Ruzyni bude podle návrhu od Lennox architekti a Rangherka 5 třípodlažní s kapacitou až 104 lůžek. Budova bude mít zelenou střechu a bude energeticky úsporná. V novém domě by měly vzniknout také kavárna a prostory pro rehabilitační služby, které budou určené pro klienty LDN i pro veřejnost. Loni při vyhlašování architektonické soutěže Praha 6 předpokládala, že stavba LDN by mohla stát 200 milionů korun bez DPH.

V porotě soutěže, kterou vyhlásila Praha 6 v červnu roku 2021, zasedli mimo jiné architekti Irena Šestáková, Jan Němec, Michal Kuzemenský a David Mateásko a za radnici místostarosta Stárek. Vítěze porotci vybírali z devíti návrhů. Za přednost vítězného návrhu z dílny Lennox architekti a Rangherka 5 porotci označili mimo jiné variabilitu konceptu, který umožňuje dělitelnost pokojů, a respekt navržené podoby zdravotnického zařízení ke stávající zástavbě rodinných domů v lokalitě, doplnil mluvčí radnice.

Praha 6 chce novou LDN postavit v Ruzyni na městských pozemcích mezi ulicemi Drnovská, Pilotů a Dědinská. Podmínkou stavby je změna územního plánu. Podle Hannicha je změna územního plánu díky vstřícnému postoji pražského magistrátu těsně před schválením. Po postavení budovy v Ruzyni by se do nových prostor přestěhovala stávající LDN v bývalé nemocnici Chittussiho v Bubenči, jak rozhodli zastupitelé šesté městské části v květnu 2020.

Nové podoby by se mělo dočkat i další zdravotnické zařízení Prahy 6, břevnovská poliklinika Pod Marjánkou. V plánu je rekonstrukce objektu a přístavba. Oprava polikliniky by měla stát asi 500 milionů korun bez DPH. Městská část v září 2021 vyhlásila architektonickou soutěž, jejíž výsledek by měl být znám letos.
0 komentářů
přidat komentář

Související články