Velodrom v Brně za 890 mil. má dokumentaci pro územní rozhodnutí

Vložil
ČTK
07.02.2020 12:20
Brno

Komárov


Brno – Projekt na stavbu nového cyklistického oválu v Brně v Komárově za 890 milionů korun má hotovou dokumentaci pro územní rozhodnutí. Po vyjádření dotčených orgánů bude následovat zpracování připomínek a výběrové řízení na zhotovitele dokumentace pro stavební povolení a samotnou stavbu. Stavět by se mohlo začít v letech 2021 až 2022, řekl dnes ČTK radní pro sport Jaroslav Suchý.


Současný cyklistický ovál o délce 400 metrů je na výstavišti a je pouze částečně zastřešený. Nový velodrom bude mít dráhu dlouhou 250 metrů, má být celý zastřešený a nabídnout místa asi pro 2000 diváků. Cyklisté se o nový okruh dlouho snažili.

Původně měl ovál stát kolem 400 milionů, nakonec vychází na dvojnásobek, protože tam bude i ubytování, restaurace, posilovna a uvnitř by mělo být i hypobarické centrum. V něm mohou cyklisté ve speciální místnosti díky úpravě vzduchu nacvičovat na rotopedu jízdu při podmínkách srovnatelných například s horským prostředím a podobně. Součástí projektu budou i protipovodňová opatření. Město jedná o podpoře ze strany státu.

V Komárově poblíž ulice Hněvkovského už je sportovní areál, kde je například dráha pro cyklokros, in-line bruslení, tréninkové hřiště pro baseball, víceúčelová hřiště nebo fotbalové hřiště v areálu FC Sparta Brno.
0 komentářů
přidat komentář

Související články