Ve Strakonicích otevřou visutou lávku z Podskalí k hradu

Vložil
ČTK
07.11.2009 13:45
Strakonice

Strakonice - Středověký hrad a Podskalí ve Strakonicích propojila visutá lávka přes řeku Otavu. Město do stavby investovalo 17 milionů korun, dalších 46 milionů přidala Evropská unie z Regionálního operačního programu. Slavnostní otevření lávky se bude konat 12. listopadu, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Marie Kotlíková.
    Lávka od pivovaru k hradu, jejíž autorkou je architektka Iveta Torkoniaková, navazuje na levém břehu na vstup do Podskalí, na pravém na hradní příkop se safari a západní hradní bránu. Je dlouhá 110 metrů a široká čtyři metry. Ve směru na Mutěnice od ní vede 1,5 kilometru nové cyklotrasy, která byla součástí projektu. Město teď pro lávku hledá vhodné jméno.
    Stavba začala letos na jaře. Sloužit bude nejen místním obyvatelům, ale také turistům. Cyklisté přijíždějící po proudu řeky po cyklostezce teď budou moci navštívit hrad, vodáci na pravém břehu řeky neměli dřív kde vystoupit. V místě, kde býval nevzhledný zastíněný břeh s kameny a blátem, vznikl prostor s kamennými stupni, kudy se plavcům půjde dobře do vody a vodákům se bude dobře vystupovat.
    Někteří obyvatelé, kterým se visutá lávka nelíbí, míní, že město mělo investovat miliony do něčeho jiného. Jiní ji ale obdivují jako třeba Vlasta Jarolímková. Podle ní je nevšední a zapadá do prostředí. "Chodím se v létě na jez k hradu koupat. Když se začalo stavět, sledovala jsem to s obavami. Teď ale musím říct, že lávka je krásná a připomíná mi mosty, které jsem viděla ve světě," řekla ČTK.
    Slavnostní otevření 12. listopadu vpodvečer doprovodí vedle nasvícení také představení na chůdách v  podání divadla Minotaurus a vystoupení strakonické skupiny historického šermu Vendeta.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
hmmm -
A.J.K.
07.11.09 10:39
ale ne
Milan
08.11.09 09:38
Milan
A.J.K.
08.11.09 12:57
Nesmysl přes řeku
PP
12.12.09 03:55
zobrazit všechny komentáře

Související články