Ve Lhotě u Vsetína vyroste multifunkční sportovní centrum

Vložil
ČTK
10.06.2021 22:35
Vsetín

Vizualizace: AS PROJECT CZ s.r.o.

Lhota u Vsetína (Vsetínsko) – Ve Lhotě u Vsetína vyroste multifunkční sportovní centrum. Bude v něm ledová plocha s celoročním mražením, tělocvična, wellness i restaurace. Určeno bude široké veřejnosti, předpokládané datum otevření je podzim 2022. Investorem je vsetínská rodinná firma Kotrla, která působí v autodopravě či zpracování dřeva. Náklady jsou asi 250 milionů korun, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě zástupce vsetínského hokejového klubu.


Výstavbu symbolicky zahájilo položení základního kamene, první stroje vjedou na místo příští týden. "Je to pro mne významný okamžik. Vybavil jsem si, čím vším jsme si prošli od prvotního nápadu až po tuto chvíli, kdy konečně začínáme stavět. Nyní to vnímám tak, že největší práce nás teprve čeká," uvedl majitel firmy Dušan Kotrla.

Skutečnost, že v obci s asi 800 obyvateli vyroste sportovní areál, ocenila starostka Lenka Kocourková (nez.). "Projekt se mi velmi líbí, protože rozvine stávající sportovní areál v katastru naší obce. Zejména děti v současné době málo sportují. Je potřeba, aby opustily notebooky a sportovaly více. Nová multifunkční hala pro ně představuje velkou příležitost," uvedla starostka.

Vedle veřejnosti budou moci sportoviště v budoucnu využít i vsetínští hokejisté. "Je to opravdu skvělá zpráva. Všichni jsme plní očekávání a těšíme se, jak za rok a čtvrt vyroste ve Lhotě zcela nový stadion s přidanou hodnotou dalšího využití. S panem Kotrlou jsme se o různých možnostech bavili delší dobu a jsem moc rád, že jeho snaha došla k naplnění. Vznik nového sportoviště představuje důležitý krok jak pro náš hokejový klub, tak pro celé Valašsko," uvedl jednatel VHK Robe Vsetín Daniel Tobola.
0 komentářů
přidat komentář