ValMez chce přispět k oživení opuštěného areálu v centru města

Zdroj
Jaroslav Janečka
Vložil
ČTK
02.05.2006 18:35
Zlín

Zlín - Opuštěný areál bývalé pily v centru Valašského Meziříčí na Vsetínsku zřejmě znovu ožije. Městští radní podpořili změnu územního plánu směřující k uvolnění areálu pro smíšenou zástavbu s bydlením, občanskou vybaveností a službami. Podle radnice jde o jednu z nejcennějších lokalit ve městě. ČTK to dnes oznámil mluvčí města Josef Beneš.

Bývalá pila, která je již několik let mimo provoz, je umístěna naproti vlakovému nádraží. "V územním plánu je areál pojat jako průmyslový, s vyčleněním prostoru pro autobusové nádraží," uvedl Otakar Petřek z valašskomeziříčské radnice. Snahou města je soustředit sem smíšenou zástavbu. Kromě autobusového nádraží jde například o objekty pro výrobu nebo bydlení.
Podmínkou je ale také zrušení dlouhodobé stavební uzávěry. "Vznikla z našeho podnětu. Teď budeme usilovat o její zrušení. Chceme být připraveni na situaci, kdy se vyjasní majetkoprávní vztahy vůči bývalé pile a zdejší areál se uvolní pro další využití," uvedl starosta Jiří Kubeša. Podle radnice jde o jednu z  největších a nejcennějších lokalit v centrální části města. "Žádnou další, která by byla napojena na hlavní komunikaci, nemáme," uvedl místostarosta Bohdan Mikušek. Ke změně územního plánu, která umožní i zrušení stavební uzávěry, se ještě musejí vyjádřit zastupitelé.
0 komentářů
přidat komentář

Související články