V soutěži Stavba roku Zlínského kraje uspěla Čistá řeka Bečva

Zdroj
Jana Kuncová
Vložil
ČTK
19.05.2017 14:40
ZlínZlín - Projekt Čistá řeka Bečva II, který řešil odkanalizování obcí na Vsetínsku, získal v soutěži Stavba roku 2016 Zlínského kraje cenu hejtmana, tedy letos nejvyšší udělené ocenění. Soutěž o nejhodnotnější stavební počin realizovaný stavbaři Zlínského kraje se konala 15. rokem, úroveň přihlášených objektů, použitých materiálů i technologií roste, řekla dnes ČTK předsedkyně poroty Dagmar Nová.


"Cenu hejtmana jsem stavbě Čistá řeka Bečva II neudělil jen pro více než miliardovou investici, ale protože je to ekologický projekt sloužící občanům na velkém území našeho kraje a hlavně vyžadující ohromnou spolupráci mezi desítkami obcí. A to se v České republice podařilo málokomu," uvedl hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Nejvyšší ocenění, Grand Prix architekta Pavla Nováka, porotci stejně jako v posledních letech neudělili. Podle Nové je určena pro mimořádné projekty. V minulosti ji získal například Baťův institut, který vznikl obnovou továrních budov v bývalém baťovském průmyslovém areálu.

Do soutěže se letos přihlásilo 42 staveb, loni jich bylo o jednu méně. Tradičně nejobsazenější kategorií byly stavby občanské vybavenosti. Hlavní cenu v ní získal vsetínský hotel a restaurace U Stavaře, porota ocenila komplexnost areálu i vysokou kvalitu provedení včetně detailů. Zajímavým projektem je podle Nové i smuteční síň ve Spytihněvi na Zlínsku.

V dalších kategoriích získal hlavní cenu otrokovický areál KCK Cyklosport-Mode, dopravní terminál v Uherském Brodě či Nový Klášter Napajedla.

"Celkově se stavby vyznačují kvalitním provedením detailů, použitím novodobých stavebních materiálů a využíváním moderních a na provedení náročných technologií. Letos je důležité také vyzvednout výsledky několikaleté práce a koncepčních přístupů k regeneraci center měst, veřejných prostranství a významných objektů. Nejvíce je to patrné v Napajedlech a Uherském Brodě, kde jsou jasně vidět výsledky postupné a promyšlené investiční činnosti v jejich památkově chráněných centrech, které jistě nejvíce ocení obyvatelé a návštěvníci," řekla Nová.
0 komentářů
přidat komentář

Související články