V pražských Holešovicích rostou byty v projektu Linea Pura za 1,5 miliardy korun

Vložil
ČTK
20.03.2023 07:00
Praha

Praha – Po 14 letech se prázdný pozemek v pražských Holešovicích začíná měnit, na ploše mezi ulicemi Komunardů, Jateční a Tusarova vyroste do roku 2025 celkem 75 jednopodlažních i mezonetových bytů v pro- jektu Linea Pura (Čistá linie). Výše investice podle ní dohromady dosáhne 1,5 miliardy korun.


Vybagrovaná jáma po demolici zarůstala za plotem v Holešovicích přes deset let. V roce 2015 byl mimo jiné městskou částí zamítnut projekt rozvolněné zástavby s budovami vysokými 37 a 44 metrů a developer změnil plán na dům s parkováním na širokých terasách domů. Vlastní parkování u bytů tak projekt nabídne i u mezonetového bytu s celkovou plochou 432 m².

"Po 14 letech příprav se na jaře loňského roku dělaly přípravné a zemní práce práce a projekt se začal naplno stavět v prosinci. V tuto chvíli se uskutečňuje náročné založení stavby. Podle plánu by mělo být hotovo na přelomu let 2024 a 2025," řekl ČTK Viktor Vlček.

Domy budou mít vlastní soustavu 46 dvousetmetrových vrtů s tepelnými čerpadly, které budou poskytovat energii pro stropní vytápění a chlazení bytů. Developer odhaduje, že ušetří až 50 procent nákladů oproti vytápění plynem, dálkovým teplem nebo elektřinou. Ve vnitrobloku vznikne nový park, které doplní stromořadí po vnějším obvodu objektu.

Jeden z největších bytů má mít celkovou plochou 432 m², přičemž na byt připadá 206 m² a na terasy 226 m². "Tento byt má možnost vjezdu vozem přímo před byt do šestého nebo sedmého patra za pomoci výtahu," řekl Vlček. Uvedl, že v nabídce projektu nechybí ani klasické šedesátimetrové bytové jednotky 2+kk.

V přízemí je plánována kavárna, prodejna potravin, showroom kuchyní a podle developera největší obchod s prémiovými víny ve střední Evropě na ploše 500 m².
0 komentářů
přidat komentář