V Praze začal festival Open House, o víkendu zpřístupní desítky staveb

Vložil
ČTK
03.08.2021 22:15
Praha

Praha – V náhradním termínu začal v Praze festival Open House. Ode dneška se koná doprovodný program, o víkendu se pak otevřou desítky běžně nepřístupných budov. Mottem festivalu je Architektura pro všechny, prohlídky budov jsou určené pro ši- rokou veřejnost, včetně například lidí se zrakovým a sluchovým postižením.


Jedním z hlavních lákadel sedmého ročníku festivalu podle pořadatelů bude palác ARA. Funkcionalistický palác na rohu Perlové ulice z 30. let 20. století si mnozí pamatují jako obchodní dům Perla. Jeho výrazným prvkem je zaoblené skleněné nároží. Při stavbě byla použita technologie ocelového skeletu, stejně jako u newyorských mrakodrapů, a díky této své ocelové síle přežil dva požáry. "V paláci se pro návštěvníky otevřou dvě patra coworkingového prostoru HubHub a návštěvníci si kromě prohlídky designového řešení sdílených kanceláří budou moci vychutnat i nádherné výhledy z teras,“ uvedla ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková.

Organizátoři letos chtějí připomenout 150. výročí narození Jana Kotěry, zakladatele české moderní architektury. Festival tak zpřístupní řadu Kotěrových významných pražských realizací, například Trmalovu vilu ve Strašnicích, Laichterův dům na Vinohradech nebo Vršovickou vodárnu v Michli.

Open House Praha je součástí mezinárodní sítě festivalů Open House Worlwide, které se konají ve více než 45 městech po celém světě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články