V Poděbradech se otevřela věž pro cyklisty, desátá v ČR

Vložil
ČTK
30.08.2018 12:40
Poděbrady

Poděbrady - V Poděbradech na Nymbursku se dnes ráno otevřela nová parkovací věž pro cyklisty. Jde již o desáté zařízení tohoto druhu v České republice, v kraji pak o druhé. První věž ve středních Čechách začala fungovat v nedaleké Lysé nad Labem. Stavba věže vyšla na 13 milionů korun, téměř 11 milionů zaplatila dotace, řekl dnes novinářům starosta Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady).


Do věže lze najednou zaparkovat až 118 kol. Za umístění kola zaplatí lidé pět korun za 24 hodin, držitelé In-karty Českých drah mají parkování zdarma. Kolo lze do věže zaparkovat včetně veškerého vybavení, lidé tak mají jistotu, že je jejich majetek v bezpečí.

"Poděbrady jsou město cyklistů, jsme na Labské stezce a spousta Poděbraďáků včetně mě jezdí na kole. A bohužel žijeme v době, kdy soukromý majetek není nedotknutelný, ba právě naopak," řekl ČTK Langr.

Parkovací věž pro kola postaví také Kolín, který v červnu získal na stavbu dotaci. Náklady dosáhnou 12 milionů korun, velkou části zaplatí Evropská unie a Středočeský kraj. Za cyklověž pro více než 100 kol tak Kolín zaplatí ze svého rozpočtu zhruba milion korun. Hotova by měla být do konce roku. Stavbu plánují také Čelákovice u Prahy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články