V ostravském Domě kultury Akord začala renovace za 120 mil. Kč

Vložil
ČTK
09.09.2012 15:10
Ostrava

Ostrava - V Ostravě začala v těchto dnech rekonstrukce Domu kultury Akord v nejlidnatější městské části Jih. Do renovace kulturního zařízení, která by měla být hotova na konci příštího roku, investuje město 120 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

    V uplynulých třech letech už byla postupně renovována většina salonků. Nyní budou opraveny také zbývající prostory, tedy chodby, klub či šatny. Modernizace se dočká i jevištní technika a výrazně změněna by měla být i restaurace a kuchyně zařízení. Kulturní dům dostane i novou fasádu.
    "Těšíme se, že návštěvníkům Akordu, kterých je každoročně téměř čtvrt milionu, nabídneme reprezentativní multikulturní zařízení, kde se budou cítit skvěle a kam budou i dál rádi chodit za kulturou a zábavou," uvedla ředitelka Akordu Darina Daňková.
    Dům kultury Akord patří k významným kulturním zařízením ve městě, které připravuje pořady pro všechny věkové kategorie. Objekt byl vybudován v roce 1959 ve stylu Sorela. Do roku 1990 byl dům kultury součástí státního podniku Nová huť. Svůj současný název získal v roce 2005, kdy se také město Ostrava stalo jeho jediným vlastníkem.
    Budova slouží ke kulturním i společenským účelům. V šesti podlažích se nacházejí sály, salonky a učebny s kapacitami od deseti do zhruba 580 osob. Součástí objektu je také letní zahrada s hřištěm pro děti. Renovace by provoz kulturního zařízení neměla výrazným způsobem ovlivnit.
0 komentářů
přidat komentář

Související články