V okrajové plzeňské části Újezd postaví byty až pro 1500 lidí

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
16.02.2018 16:20
Plzeň


Plzeň - Plzeňská firma IKO postaví v okrajové městské části Újezd, ve směru na Prahu, nové sídliště pro 1000 až 1500 lidí. Jde o jeden z největších bytových projektů v Plzni. Koupili už všechny parcely včetně bývalých kravínů, řekl ČTK Michal Chalupný (ČSSD), starosta čtvrtého městského obvodu. V Plzni-Újezdě, který dodnes žije jako vesnice, bydlí 5000 až 6000 obyvatel, z nichž tam ale řada není trvale hlášená. Zájem o byty je zde velký.


"Je to asi poslední stavba, která tam dostala stavební povolení, protože v Újezdě je málo vody. Další projekty budou mít problém s připojením na vodu," uvedl starosta. Obvod tlačil od loňského září na město, které už zadalo studii na dočasné řešení, jež by další vodu zajistilo během dvou až tří let. Pokud by se musely postavit nové roury, tak by to trvalo pětkrát déle, dodal starosta.

IKO zahájí stavbu poloviny sídliště v době, kdy odstartuje rekonstrukce Červenohrádecké ulice, kterou plánují kraj s městem letos nebo příští rok. Vybudují tam kruhovou křižovatku, na niž se sídliště napojí. Chalupný chce teď jednat s hejtmanem, aby přestavba ulice, na kterou má kraj připravené peníze, začala už v letošním roce.

Nový bytový soubor s bytovými a řadovými domy vznikne na loukách pod hřbitovem na východním okraji Újezda směrem k Červenému Hrádku. Zájem o bydlení v Újezdě je velký. "Lidé vlastně bydlí na vesnici a mají k dispozici veškerou městskou infrastrukturu," řekl starosta. Újezd sice splynul s doubraveckým sídlištěm, ale má například náves a vlastní hasiče.

IKO už má za sebou menší bytový projekt Na Dražkách, uprostřed Újezda, směrem ke kopci Chlum, kam se nastěhovalo asi 200 lidí. Jde o čtyři bytové domy, 14 řadových a čtyři dvojdomy. "Dodělávají poslední dům. Rozprodané to bylo už loni, kdy ještě neměli ani základy domů," podotkl starosta. Hodně bytů podle něj nakoupili lidé z Prahy jako investici.

Ve čtvrtém plzeňském obvodu se ještě dokončuje stavba bytů v Červeném Hrádku, kde už je kvůli nedostatku vody další výstavba zastavena. Velký projekt se stovkou parcel se chystá v části Bukovec, kde je zatím územní studie na plochu pod Chlumem. Developer zatím není a pozemky stále patří soukromníkům, z nichž někteří projektu moc nefandí.
0 komentářů
přidat komentář