V Nové Pace začala výstavba autobusového terminálu za 64 mil. Kč

Zdroj
Tomáš Kučera
Vložil
ČTK
04.11.2019 20:25
Nová Paka

foto: Martin Žantovský
Nová Paka - Autobusový terminál v Nové Pace na Jičínsku by měl začít fungovat na podzim příštího roku. Stavební práce začaly v polovině října, řekl dnes ČTK starosta Josef Cogan (Sportovci pro Novou Paku - STAN). Terminál vzniká v místě původního autobusového nádraží.


"Ve smlouvě je termín dodání stavby k 31. říjnu 2020. Autobusové nádraží bude po dobu stavebních prací mimo provoz, provizorní zastávky budou v Kotíkově ulici," řekl ČTK Cogan.

Nový terminál za 64 milionů korun bez DPH by měl cestujícím nabídnout zázemí včetně toalet a desítek parkovacích stání. Dotace činí 48,5 milionu korun bez DPH. Desetitisícová Nová Paka je regionálním dopravním uzlem na cestě do Krkonoš.

Stavbaři budou letos pracovat hlavně v místě autobusového nádraží, a to na budově navržené jako jednopodlažní, prosklený objekt. "Momentálně se pracuje na pilotech pro nový objekt. Uvidíme, co do konce roku stihnou. Záleží také na počasí," řekl ČTK Cogan.

Měla by tam vzniknout nová komunikace, přes 40 parkovacích míst a autobusová stání. Těžiště stavebních prací se v příštím roce přesune za silnicí II/284, kde je v plánu dalších 28 parkovacích míst. Tam by se měl také terminál napojovat na pěší zónu.

O umístění nového terminálu rozhodli před třemi lety v anketě obyvatelé města. Dalšími variantami byl přesun nádraží na jiné místo a ponechání současného stavu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články